תמונות וקטעי טקסט מן העיתונות המקומית     גלריית תמונות מכל תקופות חייו של אסף     מכתבים שהתקבלו בימי השבעה     הספדים וקטעים שנכתבו על ידי משפחה וחברים     קישורים לאתרים נוספים     ספר המבקרים לניחומים וכתיבה למשפחה     תיאור חייו הקצרים של אסף     חזור לדף הבית של אסף צור


חייו

אסף ניחן בקסם טבעי רב שקנה את כל הסובבים אותו. מורים חברים וסתם מכרים, כולם אהבו אותו ואת שמחת החיים שלו. קסם זה עזר לו רבות ברכישת חברים אך גם בנווט מוריו והשגת מטרותיו בחינניות רבה.

אסף אהב את הנאות החיים, אהב גלישת גלים, אסף הקפיד לבקר בחדר הכושר כדי לפתח את גופו, אסף היה ספורטיבי וכל צורות הספורט היו בין תחביביו.

אסף אהב מוזיקה רעשנית מתקדמת וחצופה, אסף אהב לשמוע אותה ואהב לנגן אותה. בחדשי חייו האחרונים הוא למד לנגן בגיטרה חשמלית בכוחות עצמו, בעזרת האינטרנט ואחרים הוסיף עוד אקורד ועוד אחד וכך היה מנגן שעות.

חלק גדול מזמנו הוקדש לחבריו, חברים היו לאסף כמו אויר לנשימה. הוא אהב לבקר אצל חברים, הוא אהב שחברים ביקרו אצלו, פעמים רבות חברים נשארו ללון אצל אסף ופעמים רבות אסף נשאר ללון אצל חבריו. אסף אהב לצאת ולבלות עם חברים, והיו לו חברים מכל שלב בחייו, קשרים שנשמרו למרות חלוף הזמן ולמרות שינויי מקום מגורים. בילויים ויציאות היו צורת בילוי מועדפת. יציאה לסרטים, לביליארד ולמועדונים הם כמה מצורות הבילוי של אסף.

 אסף עשה מה שרצה מתי שרצה. אסף חי את חייו כאילו כל יום הוא האחרון. הוא לא היה מוטרד או מודאג והיה בטוח שהוא חסין לחלוטין, ששום דבר לא יקרה לו והוא יחיה לנצח.

 אסף היה ילד יפה עם שיער בלונדי ארוך שהיווה מקור קנאה לכל מי שראה אותו. חבריו כינו אותו "בלונדי" כינוי בו היה גאה ואותו אהב, חבריו והוריהם הכירו אותו רק בכינויו.

 אסף נולד בנשר בשנת 1986  ילד שני להוריו יוסי ולאה ואח צעיר לאריק. עשר שנים אחר כך ייהפך לאחיו הגדול של אלמוג.

כבר בגנון וגן הילדים התבלט כילד פעיל עליז ושובב, שמשחקים עדיפים בעיניו על כל פעילות לימודית אחרת. אסף החל את בית הספר היסודי "רמות יצחק" בנשר ובאמצע כיתה ב' יצאה המשפחה לשליחות לחו"ל. אסף החל ללכת לבית הספר בבריסל ללא ידיעת מילה בצרפתית, הוא הסתדר בעזרת הקסם הטבעי שלו ובעזרת חבריו הרבים. העיסוקים החביבים שלו היו שיעורי סקי ורכיבה על אופניים, רכיבה אתגרית בעזרת אופני BMX  מעל מכשולים ובמורד המדרגות. אסף תמיד שאף רחוק יותר, מהר יותר וגבוה יותר.

אסף אהב מאד את טיולי המשפחה במיוחד לפארקי השעשועים, יורו דיסני, אסטריקס, אפטלינק ורבים אחרים. אסף אהב את רכבות ההרים הגדולות המהירות והמפחידות ביותר, לגביו זה היה שעשוע מבדר ותו לא.

לאחר השהות בבריסל עברה המשפחה לשנה לסינגפור. שם אסף למד לשחות ולצלול בשיטה הסינית ועל ידי מורה סיני. אסף הפך מאז לדג במים ששוחה צולל ונהנה מכל פעילויות המים. במיוחד מפרק המים הענק על האי סנטוזה.

אסף אהב את סינגפור את הבילויים שם את האוכל המזרחי ואת בית הספר. בית ספר בינלאומי  ובו תלמידים מחמישים מדינות. בית הספר איפשר לו חופש רב הן במסלול הלימודים והן בפעילויות הנלוות, כגון ארוחת הצהרים. שם הוציא את כספו שהיה מיועד לאוכל על גלידה וממתקים.

בכלל אסף היה איש של שוקולד וממתקים, לו היה מתאפשר לו היה חי רק על ממתקים.

 לאחר החזרה ארצה לה חיכה התחבר מייד לחבריו ובתוך שעות היה קשה להבחין כי נעדר לתקופה כה ארוכה.

אסף המשיך את לימודיו בבי"ס עירוני ה' ולאחר מכן בתיכון אורט "חנה סנש" מגמת מחשבים שם למד עד מותו.

 בשנים האחרונות אסף אהב את הים ואת גלישת הגלים. הוא בילה שעות רבות בלימוד ובגלישה. כמו כן הקפיד לחזק את גופו בחדר הכושר. הוא גבה בשנה האחרונה ושאיפתו הייתה לעבור את אביו, שאיפה שהייתה קרובה להתגשמות בתוך חודשים מעטים וסנטימטרים ספורים.

כשהייתה המשפחה יורדת לים לבילוי של אחה"צ או של שבת היה אסף לוקח את אלמוג אחיו הקטן ומלמד אותו לגלוש, גם על הבוגי שעבר בירושה מאסף לאלמוג וגם בעזרת הגלשן הגדול שלו.

את השעות בהם לא גלש בילה ליד המחשב במשחקים, בשמיעת מוזיקה ובתקשורת עם חברים. אהבתו למוזיקה גדלה והוא היה צמוד ל- CD MAN  שלו, המכשיר היה בתיקו בזמן הפיגוע ונותץ לחלקים.

אסף היה נרדם עם אזניות ובהן מוזיקה בפול ווליום וישן כמו תינוק.

כחודש לפני מותו החל אסף בהגשמת חלום, לימוד נהיגה. אסף אהב כל דבר עם גלגלים ורצוי עם מנוע גדול. חלומו היה להגיע לחופש הגדול עם רישיון משלו ללא מלווה ולבלות עם חבריו בטיולים. אסף הספיק ללמוד תשעה שיעורים לפני מותו.

 בקצרה

קבוצת כדורגל: מכבי חיפה.

שיר: שיר הג'ננג'ה שבק ס'.

משחק מחשב: ICY TOWER , WORMS.

משקה:  קולה

מאכל: שוקולד

סדרות טלויזיה:  סימפסון,  נשואים פלוס.

ספורט: גלישת גלים.

מוזיקה: ראפ, טכנו, HEAVY METAL .

ביטוי: "הכל טוב" .

אוסף: כרטיסי טלכרט.

 תיאור הפיגוע

ביום רביעי החמישי במרץ 2003 יצאו מבית הספר אורט "חנה סנש" בחיפה חבורה של תלמידים. בחבורה היו שני בנים ושלוש בנות. הם צעדו לעבר תחנת האוטובוס הקרובה. הם כיוונו לאוטובוס מספר 37 אשר יקח אותם לאחוזה בדרך לביתם. בתחנה היו שני אוטובוסים מספר 37 , הראשון עמוס לעייפה בתלמידי בית ספר ויצ"ו הסמוך ששוחררו באותו יום מספר דקות מוקדם מן הרגיל. החבורה פנתה לאוטובוס השני. אחד הבנים הציץ פנימה וראה מישהוא אשר הוא רב איתו בעבר ואינו מדבר איתו, הוא פרש מן החבורה וחיכה לאוטובוס הבא. בדרך התלבטו הבנות האם לעצור ו"לחטוף" ארוחה קלה ואיפה. לאחר דיון קצר החליטו הבנות להעדיף את מרכז הכרמל. הן שאלו את אסף אם הוא בא איתן, אסף ענה כי הוא עייף וכי הוא ממשיך הביתה. אורטל חברתו נישקה אותו לשלום, אסף הבטיח להתקשר אליה מאוחר יותר. לאחר מכן התקשר לחברו דניאל לשאול מה קורה ומה עושים שיחת חולין של שתי דקות. כעבור מספר דקות בשעה שתים, שתים עשרה דקות ושלושים ושתים שניות ולאחר שעבר האוטובוס שתי תחנות נוספות, בכניסה לשכונת כרמליה אירע הפיצוץ אשר נשמע בכל רחבי הכרמל בחיפה.

אסף נהרג במקום.

 


                                                דף הבית     חייו     ספר מבקרים     קישורים     הספדים     מכתבים     תמונות     מהעיתונות