גלריית תמונות מכל תקופות חייו של אסף     מכתבים שהתקבלו בימי השבעה     הספדים וקטעים שנכתבו על ידי משפחה וחברים     קישורים לאתרים נוספים     ספר המבקרים לניחומים וכתיבה למשפחה     תיאור חייו הקצרים של אסף     חזור לדף הבית של אסף צור


פרוייקט "סיום טרור עולמי"

End World Terror

יום אחד נודע לנו כי מתנהל בארצות הברית פרוייקט שנקרא "סיום טרור עולמי" End World Terror , הפרוייקט התחיל כרעיון של אמריקאי בשם ברני מאסי, הוא ואחיו כבר עסקו בפרוייקטים קודמים בקידום רעיונות למען החברה, מסע ציבורי גדול שלהם שהצליח התנהל נגד התעללות בילדים.

נפגשנו עם נציגיו של ברני שביקרו בארץ ופעם ראשונה נודע לנו מהו הפרוייקט.

ברני מאמין במיצגים אשר מביאים את הנושא במחלוקת לציבור ומאפשרים לו לראות את הנושא בצורה פלסטית ומוחשית. ברני ביקר בארץ וחיפש אוטובוס שנפגע בפיגוע. ברני חיפש אוטובוס אשר לא ניזוק בצדדיו וכן אוטובוס שיכול להיות נגרר על גלגליו. בחיפושיו בחניוני אגד בארץ נתקל ברני באוטובוס "שלנו", האוטובוס מקו 37 בחיפה.

ברני קנה את האוטובוס ב- 1500 דולר והעביר אותו תוכנו כברו ללוס אנג'לס לסדנא שלו כדי להכין אותו למיצג. המיצג בנוי מהאוטובוס שמונח על פלטפורמה של משאית ומאחור רכב שעליו מסכים המקרינים תמונות מפיגועי טרור מכל רחבי העולם. מבאלי במזרח דרך הודו, פקיסטן,טורקיה, ספרד, צפון אפריקה וארה"ב וכמובן ישראל. הדגש במיצג הוא על טרור עולמי ועל הצורך להפסיקו.

במהלך העבודה על האוטובוס מצאו אנשיו חפצים שונים שהיו שייכים מן הסתם לנוסעיו של האוטובוס. מחברת בית ספר שח יובל מנדלביץ נשלחה לאביו יוסי. למרות כל העבודות שהתנהלו באוטובוס והמסעות שעבר, כשהגיע האוטובוס לאחת מתחנותיו ירד גשם זלעפות מספר ימים, הגשם שנזל לתוך שלד האוטובוס הפתוח גרם לדברים שהיו נסתרים מן העין לצאת החוצה וכך עמד צוותו של ברני יום אחד מול שיני אדם שיצאו עם זרם המים מהאוטובוס, הצוות העביר את שמצא לנציגות ישראלית בחו"ל.

המיצג נסע לכל רוחבה של ארה"ב מחוף לחוף ועצר בערים השונות, בדרך כלל במרכזי הערים ליד בנין העיריה או הממשל, הובאו למיצג אנשי ציבור, מנהיגים מקומים, אנשי דת מכל הדתות וכן ילדי בית ספר ומבקרים אחרים.

ניתן לראות את התקדמות הפרוייקט וכתבות עליו באתר של ברני.  לחצו כאן כדי להגיע לאתר של "סיום טרור עולמי".

יוסי צור : Yossi@Blondi.co.il  .

 

מיצג האוטובוס בסנט לואיס, ארה"ב.

הציבור עולה לפלטפורמה ליד האוטובוס וכך יכול לראות בפנים את כל הנזק והפגעים של הפצצה.

אנשי ציבור מקבלים הסבר על האוטובוס ועל הפגיעות שנגרמו בתוכו

אנשי ציבור נושאים דברים באחת מתחנותיו של האוטובוס

 

צידו האחורי של האוטובוס על גבי הפלטפורמה הנגררת

תמונה של המקום בו עמד המחבל, ניתן לראות את החורים שגרמו כדורי המתכת בעמוד האוטובוס ואת החור ברצפה.

מבט מן הצד האחורי

מבט מן הצד הקדמי

חפצים שעדיין נמצאים בתוך האוטובוס

טלפון אלחוטי מותך על רצפת האוטובוס

פרוייקט "חלומות ממריאים"

Soaring Dreams

ברני מאסי ממשיך בפרוייקטים החברתים שלו, פרוייקט שעומד להיות מושק ב-3 לאפריל 2005 מאיצטדיון קבוצת הבייסבול של לוס אנג'לס - הדודג'רס, הספינה תושק לפני המשחק בין הדודג'רס לאיינג'לב. לפרוייקט קוראים "חלומות ממריאים". פרוייקט המטפל בשיפור הטיפול והחינוך בילדים משכבות מצוקה וילדים עם בעיות רפואיות.

אתרים המתארים את הפרוייקט (באנגלית) מביאים מידע רב למתעניינים - אתר של חברת אמריקווסט, חברת משכנתאות שנרתמה למשימה או אתר "פורטרט של תקווה".

הספינת אוויר שבצילומים למטה מכילה ציורים צבעונים המאפיינים את הפרוייקט כולו, כל ציור כזה חתום על ידי ילדים ובני משפחות, וכך מעופפת לה ספינת האוויר עם ציורים וחתימות כדי להביא לחברה טובה יותר לנזקקים. חלקנו בפרוייקט הוא קטן, עקב הכרותנו המוקדמת עם ברני, שלח לנו ברני חלק מהציור כדי שנחתום בשמנו ובשמם של ילדינו. החלק עליו חתמנו נמצא באחד הסנפירים התחתונים של הספינה.

אני חתמתי בשמי, בשמה של לאה ובשמו של אסף כאשר ליד שמו הוספתי ציור של גלשן גלים. וכך שמו של אסף גולש בשמי ארה"ב במסגרת מסע להיטיב עם ילדים שלא שפר עליהם גורלם.

 

 

 

 

חזרה

חזרה לדף תוספות ואירועים

 

                                                                           דף הבית     חייו     ספר מבקרים     קישורים     הספדים     מכתבים     תמונות