תמונות וקטעי טקסט מן העיתונות המקומית     גלריית תמונות מכל תקופות חייו של אסף     מכתבים שהתקבלו בימי השבעה     הספדים וקטעים שנכתבו על ידי משפחה וחברים     קישורים לאתרים נוספים     ספר המבקרים לניחומים וכתיבה למשפחה     תיאור חייו הקצרים של אסף     חזור לדף הבית של אסף צור


 

קמפיין "אבנים לבלונדי 2007" ממשיך קמפיין "בלונדי סובב עולם 2008" מתחיל עזרו להפיץ

תוספות ואירועים

אתר האינטרנט לזכרו של אסף נבנה מייד לאחר מותו ומכיל מידע על אסף, על חייו ותמונות המאפשרות לכל מי שנכנס לאתר לראות את אסף כמו שאנחנו ראינו אותו וכמו שאנחנו זוכרים אותו. עתה משעברו שנתיים ימים מאז אותו פיגוע נורא ומאז מותו של אסף אנו מעלים לאתר תוספת המתארת את שעבר עלינו בזמן הזה. חוויות אלה ראוי שיראו על ידי אנשים רבים ככל האפשר, כאלה שלא חוו והלוואי ולא יחוו טראומה שכזו אך גם אחינו לשכול אשר לא מוצאים את הכוחות לעשות ולפעול. אשמח לקבל מכל מי שימצא לנכון תגובות והגיגים.

מתוך הספר "שירה" של עגנון
דברים הרבה מתרחשים והולכים, בכל יום יהודים נהרגים בצנעה
ובפרהסיא ובכל יום מעוטרים העיתונים בעיטורים שחורים.
בראשונה כשהיינו רואים פס שחור בעיתון וקראנו אדם מישראל
נהרג הנחנו את סעודתנו, עכשיו שהצרות מצויות, אדם יושב על שולחנו ואוכל את פתו בחמאה ובדבש קורא ואומר שוב נהרג יהודי.
שוב נהרגה אישה יהודית, שוב נהרג תינוק מישראל. ואנו
יושבים בחיבוק ידיים ונותנים עצמנו להריגה ואומרים, הבלגה, הבלגה. הם הורגים ורוצחים ושורפים ואנו יושבים ומבליגים. והרשות מה עושה, עושה עוצר. יושבים להם ישראל עצורים בבתיהם ואינם יוצאים לחוץ, כדי שלא יפגעו בהם בעלי חצים, ובעלי חצים מהלכים בכל מקום ומשלחים חציהם. אי אתה יכול לומר שאנו אין אנו עושים את שלנו, הרי אנו מבליגים ומראים לעולם כולו כמה יפים אנו, כמה יפה הוא מוסר היהדות, שאפילו באים עלינו להורגנו אנו שותקים.

קטע זה של עגנון מספרו "שירה", אחד הספרים האחרונים שלו, מתאר רומן בשנות השלושים והארבעים בארץ ישראל. מהמצב בארץ בשנים האחרונות ניתן לראות כי הרבה לא השתנה מאז. אנו חייבים להודות כי גם אנחנו היינו כמתואר בקטע. לא מסוגלים כבר לשמוע על פיגועים, בורחים מהחדשות, מנסים נואשות למצוא שקט ושלווה. לאחר שאספי נרצח אנחנו לא יכולים לשבת בשקט, אנחנו חייבים לאספי וחייבים לעצמנו ולאריק ולאלמוג לעבוד למען שיפור המצב ולמען הדברים שאנחנו מאמינים בהם. יצאנו לכן לאה ואני לדרך ובחרנו לנו את מטרותינו, בהנצחה, בהסברה בעשייה למען הדברים הצודקים ששווה לעשות למענם.

במדינה שלנו אב או אם אשר יצאו לומר דברים בזכות עניין זה או אחר, גדר בטחון, הסכם שלום או כל עניין אחר יחשבו כאנשים פוליטים ולעיתים ישאלו אותם מה מצאו לנכון לצאת מארבע אמותיהם כדי הביע דעתם. להרבה מהם לא תצלח הדרך ולא יקבלו אפילו דקה מתקשורת המעוניינת רק ברייטינג. לנו ההורים השכולים מקשיבים, "הרווחנו" את הזכות להביע את דעתנו. מרגע שתובנה זו נחתה לה אצלנו אנו מנצלים אותה כדי לקדם את אותם עניינים שאנו מאמינים כי הם שווים קידום, למעננו ולמען אלו  שאינם יכולים לבטא עצמם.

בדף זה ובדפים המקושרים ממנו אנו נביא את כל שעבר עלינו במהלך הזמן שעבר מאז. הוריו של אסף פעילים ביחד עם חברים נוספים במגוון של פעילויות אשר נועדו לקדם נושאים הנראים לנו כחשובים לעתידנו ועתיד ילדינו, נושאים המקדמים הנצחה באופן כללי ובאופן פרטני. נביא מאמרים שכתבנו ואירועים שהשתתפנו בהם, נביא כתבות מהעיתונים ומהאינטרנט וננסה לתת לגולש את מירב המידע על פעולותינו.

מטרת דפים אלה אינם כדי לקבל משהו לעצמנו אלא כדי לאפשר למי שאינו מעורב ואינו שייך למשפחת השכול אפשרות להציץ לתוך עולמנו והדברים המעניינים אותנו. ואילו לאחינו ממשפחת השכול לעודדם לגלות מעורבות ולקחת חלק בפעולות השונות ואף ליזום בעצמם פעולות אשר יקדמו את הנושאים אותם הם רוצים לקדם.

אסור להתייאש וחייבים להילחם למען הדברים בהם אנו מאמינים.

דף זה מכיל רשימה של נושאים, כל אחד ממנו יכיל מידע אותו אנו רוצים לחלוק עם הציבור. בכל שאלה בירור או בקשה למידע נוסף ניתן לפנות אלינו ואנו נשמח לעזור כמיטב יכולתינו.

יוסי צור : Yossi@Blondi.co.il  .

 

נושא (הקליקו על שם הנושא למעבר לדף המתאים)
בניית קיר ההנצחה במוריה
המשפט נגד משתף הפעולה רג'בי
הנצחה של רני סולטניק - חברו של אסף
הנסיך מהים - עבודה באמנות על אסף
הכל אסף
איפה ואיך מונצח אסף
הגלשן של אלירן
סיפורו של גן - ההנצחה בגן ברמת אשכול
פרוייקט "סיום טרור עולמי" - מסעו של אוטובוס קו 37 לארה"ב
יוסי במשלחת "משפחה אחת" לארה"ב - קיץ 2004
יוסי במשלחת "משפחה אחת" לקנדה - אביב 2006
יוסי במשלחת "משפחה אחת" לקנדה - סתיו 2006
יוסי ולאה בוועידה הרפובליקנית בניו יורק אוגוסט 2004
אלמוג כותב לתומר אלמוג אחרי הפיגוע במקסים
טקסים - מירוץ הלפיד, יום שנה ראשון
בית ספר אורט "חנה סנש" טקסים והנצחה
מאבק בסרט הפלסטיני "גן עדן עכשיו"
איתן נולד !
מבצע "בלונדי סובב עולם" 2008
מבצע "אבנים לבלונדי" 2007
שירי אבל ושכול
קטעי וידאו של אסף ושירים לזכרו

 

 

 

                                                                             דף הבית     חייו     ספר מבקרים     קישורים     הספדים     מכתבים     תמונות