גלריית תמונות מכל תקופות חייו של אסף     מכתבים שהתקבלו בימי השבעה     הספדים וקטעים שנכתבו על ידי משפחה וחברים     קישורים לאתרים נוספים     ספר המבקרים לניחומים וכתיבה למשפחה     תיאור חייו הקצרים של אסף     חזור לדף הבית של אסף צור


המשפט נגד המשת"פ

יום אחד נודע למשפחות כי בוצעה עסקת טיעון עם ערבי שגר בחיפה ב-10 שנים האחרונות ואשר הואשם בשיתוף פעולה עם החוליה שביצעה את הפיגוע בחיפה. למעשה אחיו של המנוול הסיע את המחבל המרצח לחיפה ונהרג אחר כך בחברון מידי חיילי צה"ל.

המשפחות התאגדו יחדיו והגישו עתירה לבית המשפט המחוזי בחיפה לביטול עסקת הטיעון. למרות שהפרקליטות לא נהגה כשורה בכך שלא הודיעה למשפחות לפני ביצוע עסקת הטיעון הרי שהעתירה נדחתה על ידי בית המשפט.

המשפחות המשיכו במעקב צמוד אחר המשפט ואף ניתנה להם האפשרות לומר את דברן במסגרת הטיעונים לעונש. בית המשפט הטיל על הנאשם עונש של מאסר עולם, העונש המקסימלי לפי החוק ולפי סעיפי האישום שנותרו בכתב האישום לאחר העסקה. עונש לא מספק בהחלט לטענת המשפחות. כמו במקרים אחרים דומים רוב תיק החקירה חסוי מסיבות בטחוניות ולכן לא ניתן לדעת בדיוק מה ידע או לא ידע ומה עשה או לא עשה. לא פלא לכן שעולות תאוריות הטוענות כי העסקה ניתנה לו על היותו משתף פעולה עם הישראלים, טענה שהשמיעו גם ערביי חיפה שלא רצו להיות מקושרים אליו בכל צורה.

בכל מקרה התנהלות המדינה, הפרקליטות ובתי המשפט תמוהה כאשר מגיעים למשפט של משתפי פעולה עם מחבלים, במקום להיות גורם מרתיע בית המשפט מקל בעונשם של עוזרי המחבלים, אותו גיס חמישי החי בתוכנו ומחפש את רעתנו. לא פלא שיש סטיקר המונצח בשיר הסטיקר ואשר אומר "בג"ץ מסכן יהודים". ניתן לראות בכתבות המצורפות איך הנאשם שקיבל תעודת זהות כחולה גר ועבד בחיפה, לא סבל ממחסומים או עוצר או כל דבר אחר אך למרות זאת נסע מידי יום שישי בהסעות של הארגונים האיסלאמים לירושלים לתפילות בהר הבית ושם נפגש עם אחיו איש החמאס מחברון כדי לעדכן אותו במודיעין טרי מחיפה.

ב-9 למרץ 2005  ישמע בבית המשפט העליון ערעורו של המנוול לפני הרכב בכיר של ביהמ"ש העליון, תקוותנו כי בית המשפט לא ישנה את עונשו ולא ימשיך במסורת הבלתי הגיונית של הקלות בעונש למשתפי פעולה עם מחבלים.

הכתבות בהמשך מביאות את הפרטים.

יוסי צור : Yossi@Blondi.co.il  .

 

 

לאחר התקדים של הגשת עתירה נגד עיסקת טיעון, תקדים נוסף נוצר כאשר פרקליטת המחוז חזרה לבית המשפט כדי להטיל את כל כובד משקלה בטיעון לעונש

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    

אוסף רנדומלי לחלוטין של ידיעות אינטרנט על עונשים שנגזרו על עוזריהם של מחבלים

 

חזרה

חזרה לדף תוספות ואירועים

 

                                                                         דף הבית     חייו     ספר מבקרים     קישורים     הספדים     מכתבים     תמונות